Czerwcowe wojaże 6a

W czerwcu uczniowie klasy 6a poznawali najbliższą okolicę. Drugiego czerwca wraz z uczniami kasy 7b  i 7a wybrali się do Sierpca i Bieżunia. Celem wyprawy było poznanie tradycji i folkloru wsi mazowieckiej oraz realiów życia w małym miasteczku. A wszystko to czekało na młodych podróżników w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu oraz w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu. Uczniowie mogli zobaczyć jak dawniej mieszkali ludzie na wsi, czym się zajmowali, jak wyglądały ich domy- meble, urządzenia i całe gospodarstwa. Niezwykłą atrakcją okazał się wiatrak, do którego można było wejść i dowiedzieć się, jak przygotowywano mąkę do wypieku chleba. Niezwykle interesującymi okazały się eksponaty w budynku bieżuńskich lekarzy Stefana Brudnickiego i Antoniego Wolskiego oraz dom poety Stefana Gołębiowskiego z 1821 r. Miłą niespodzianką dla zwiedzających jest możliwość zagrania na pianinie berlińskiej firmy Schultze i swoje talenty muzyczne zaprezentowała wszystkim Natalia Dana.

Dwudziestego drugiego czerwca szóstoklasiści wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę rowerową do Gutarzewa. Wspólne zabawy, mecz piłki nożnej, spacer nad naszą malowniczą Wkrę oraz pieczenie kiełbasek sprzyjał integracji klasy i dał chwilę wytchnienia po pracowitym i pełnym wrażeń roku szkolnym.

Poprzedni artykułStypendystki na finiszu
Następny artykułTata, tatuś, tatulek, tatunio…