Wycieczka do Dyniolandu

27 października „Żabki” wybrały się na niezwykle jesienną wycieczkę do Dyniolandu, w którym królowały przeróżne dynie. Przygoda w Dyniolandzie rozpoczęła się od wizyty w mini zoo, gdzie przedszkolaki miały możliwość karmienia kózek, świnki wietnamskiej oraz króliczków. Spacerując po farmie odwiedziliśmy słomiany labirynt, a następnie w dyniowym ogródku w sposób bardzo przystępny dla dzieci, pani animatorka opowiedziała o poszczególnych dyniach zdobiących ogród. Po spacerze przyszedł czas na spotkanie z zielarzem, który przeprowadził interaktywny wykład o dyni, jej historii, pochodzeniu, a także właściwościach zdrowotnych oraz szerokim zastosowaniu kulinarnym. Dzieci dowiedziały się jak uprawiać dynie, co zrobić aby rosły duże i ładne oraz jak podlewać i dbać o plantację. Nie obyło się również bez degustacji soku dyniowo-jabłkowego oraz pestek dyni. Po zajęciach warsztatowych odwiedziliśmy tunel, w którym rosły tykwy, a także zwiedziliśmy dyniowe kompozycje. Na zakończenie była zabawa przy bańkach mydlanych. Zwiedzanie całego terenu Dyniolandu było niewątpliwie zaskakującym doświadczeniem, pełnym pozytywnych emocji i uśmiechu.

Poprzedni artykuł#SzkołaPamięta
Następny artykułWizyta gości z USA