Dzień Sochocina

26 października b.r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Sochocina. Z tej okazji swoją obecnością zaszczyciła nas p. Maria Kochanowska – emerytowana nauczycielka wychowania przedszkolnego. Pani Marysia w sposób bardzo ciekawy opowiedziała przedszkolakom jak wyglądało i jak funkcjonowało przedszkole w dawnych czasach. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści. Dowiedziały się m.in. że kiedyś w przedszkolu nie było łazienek, wody, a także zabawek. Ciekawostką było również, że dwa razy w tygodniu podczas pobytu w przedszkolu słuchało się audycji radiowych. Pod koniec naszego spotkania pani Marysia z uśmiechem na twarzy wyrecytowała wiersze Jana Brzechwy „Żuraw i czapla” oraz „Żuk”, a następnie w ramach podziękowania przedszkolaki wręczyły naszemu gościowi kartkę. Mamy nadzieję, że pani Marysia jeszcze wiele razy odwiedzi naszą Guzikową Krainę. Serdecznie dziękujemy za spotkanie.

Poprzedni artykułWizyta gości z USA
Następny artykułProjekt Mistrzyni Szymborska