Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek

Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek, obchodzony jest 8 maja, my zaś świętowaliśmy  7maja (piątek).  W tym szczególnym dniu we wszystkich naszych oddziałach przedszkolnych zajęcia skupione były na książkach, czytelnictwie oraz bibliotekach.   Najstarsze przedszkolaki tego dnia udały się również na wycieczkę do naszej szkolnej biblioteki. Przedszkolaki z wielką radością gościły w niezwykłym miejscu pełnym książek. Podczas wizyty dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznania się z biblioteką. Wszystkim przedszkolakom spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały. Panie wychowawczynie wypożyczyły kilka książeczek,  by móc je czytać  w przedszkolu i tym samym rozwijać zainteresowania czytelnicze u dzieci. Dla przedszkolaków biblioteka to przede wszystkim miejsce niezwykłych spotkań z ulubionymi bohaterami bajek.  Wizyta w bibliotece była idealną okazją, aby podziękować osobom pracującym w szkolnej bibliotece. W dobie powszechnej komputeryzacji trzeba nieustanie podkreślać ogromne znaczenie biblioteki, jako miejsca kształtującego świadomość czytelniczą.

Poprzedni artykułZbiórka dla schroniska
Następny artykułTu jest Europa