Dowozy w roku szkolnym 2023/2024

Uwaga!!!

Zgodnie z zapisami ustawy Prawo oświatowe Gmina organizuje dowóz uczniów/ dzieci 5 i 6 – letnich oraz uczniów klas I-IV których odległość z domu do szkoły wynosi powyżej 3 km oraz uczniów klas V-VIII których odległość z domu do szkoły wynosi powyżej 4 km w obwodzie szkoły w której mieszkają. Harmonogramy dowozów do wglądu  po 25 sierpnia.

W związku z dużym zainteresowaniem rodziców dotyczącym dowozu uczniów do szkół informuję, że w przypadku wolnych miejsc w autobusach na poszczególnych trasach, za zgodą Burmistrza Miasta i Gminy Sochocin, dzieci będą mogły skorzystać z dowozów/ odwozów po uprzednim złożeniu wniosku przez rodziców/ opiekunów prawnych dziecka (wzór wniosku w szkołach lub w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin pok. Nr 21) w nieprzekraczalnym terminie tj. do 11 sierpnia 2023 r.

Przy rozpatrywaniu wniosków będzie brana pod uwagę odległość (dom – szkoła).

O zakwalifikowaniu się na dowozy/odwozy w roku szkolnym 2023/2024 wnioskujący rodzice zostaną poinformowani telefonicznie w miesiącu sierpniu br.

Poprzedni artykułOD PRZESZŁOŚCI DO TERAŹNIEJSZOŚCI – wywiad z Beatą Grabarczyk-Tomaszewicz
Następny artykułDzień otwarty :)