Ryby – projekty z wykorzystaniem programu Corinth

W klasach szóstych uczniowie przygotowywali w ramach pracy domowej projekty o różnych gatunkach ryb z użyciem aplikacji Corinth uzyskanej dzięki Laboratoriom Przyszłości.

Uczniowie pracowali w grupach trzyosobowych, które zostały przydzielone losowo. Pracę rozpoczęli na lekcji, zeskanowali kody QR z aplikacji edukacyjnej za pomocą własnych smartfonów. Uzyskane informacje oraz wykonane zdjęcia różnych gatunków ryb (makrela atlantycka, płaszczka gwiaździsta, skrzydlica, pstrąg tęczowy, sum pospolity, okoń pospolity, karp) pozwoliły uczniom na stworzenie ciekawych prezentacji multimedialnych. Uczniowie wykorzystali program Power Point, Canva.

Dzięki aplikacji uczniowie mogli wykonać sobie zdjęcie z wybranym gatunkiem ryby, poznać dokładną budowę oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek z życia tych organizmów.

Uczniowie pomimo początkowych trudności poradzili sobie doskonale, pogłębili nie tylko swoją wiedzę z biologii, ale również poznali pracę z nowymi programami.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji na stronie szkoły.

Poprzedni artykułInformacja dla rodziców
Następny artykułOgłoszenie dla rodziców uczniów klas III