Z Brukseli i Berlina do Sochocina

18 stycznia 2023 r. odwiedzili naszą szkołę wolontariusze Fundacji Roberta Schumana. Spotkanie odbyło się w ramach Szkolnego Klubu Europejskiego. Susanna-studentka z Niemiec i Benjamin–student z Belgii w bardzo interesujący sposób poprowadzili warsztaty wśród członków Klubu Europejskiego i wybranych uczniów klas 6 uczących się języka niemieckiego. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez gości na takie tematy jak: „Stereotypy i kultura Niemiec”(Susanna) oraz „Kilka słów o muzyce” (Ben). Poznaliśmy również podstawowe zwroty i słowa w jęz.niemieckim. Wolontariusze w żywiołowy sposób opowiadali o swoich krajach i sprawdzali naszą wiedzę na temat Holandii i Belgii, angażując wszystkich w różnego rodzaju quizy i zabawy, burząc wiele stereotypów o swoich krajach. Na zakończenie uczniowie kl. 8b – Julia Bilińska i Bartosz Litewka podziękowali gościom za przeprowadzenie ciekawych warsztatów i wręczyli upominki związane z naszą miejscowością. Po zrobieniu wspólnego pamiątkowego zdjęcia, wolontariusze udali się do Izby Guzikarstwa w towarzystwie opiekunów Klubu Europejskiego i wybranych uczniów kl.8 i 7.

To wydarzenie pomogło nam udoskonalić nasz język angielski, ponieważ podczas spotkania wszyscy posługiwaliśmy się tym językiem. Zajęcia odbyły się w bardzo przyjemnej atmosferze. Cały Klub Europejski jest wdzięczny Dyrekcji, gościom oraz organizatorom za możliwość rozwijania naszej ciekawości światem. Spotkanie zorganizowały panie Małgorzata Czelińska i Lidia Więckowska. Dziękujemy naszym gościom!

Klub Europejski

Relacja w oparciu o sprzęt z programu „Laboratoria Przyszłości”

Poprzedni artykułOD PRZESZŁOŚCI DO TERAŹNIEJSZOŚCI – wywiad z Tomaszem Wiktorowiczem
Następny artykuł„Pies będzie twoim najlepszym przyjacielem bez względu na wszystko….”