Z bajkami za pan brat

8 października br. uczniowie klas I zostali pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści wykazali się doskonałą znajomością bajek i baśni, umiejętnością współpracy w grupie, refleksem. W uroczystości PASOWANIA NA CZYTELNIKA bibliotekarce p. Elżbiecie Kupniewskiej-Makówce pomagały 3 uczennice z  kl. VII: Magdalena Jankiewicz, Julia Pniewska i Natalia Chojnacka, działające w Aktywie bibliotecznym. Dzieci odpowiadały na pytania przygotowane przez starsze koleżanki, które wcieliły się w bohaterki bajek „Księżniczka i żaba”, „Kopciuszek”, „Królewna Aurora”. Uczniowie wsłuchiwali się we fragmenty czytanych utworów i odgadywali ich tytuły; dobrze współdziałali w 4 osobowych zespołach układając obrazek- scenę z bajki „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Za prawidłowe odpowiedzi dzieci nagrodzone zostały słodkimi niespodziankami. Każdemu uczniowi wręczono pamiątkową zakładkę do książki, która będzie pomocna podczas czytania pierwszych książeczek.

Poprzedni artykułŚwiatowy Dzień Żywności u „Pszczółek”
Następny artykułTydzień zdrowego myślenia – zdrowego jedzenia i częstego ćwiczenia