XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w klasach trzecich – „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”

17 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

Przygotowania do tego święta rozpoczęliśmy  już w poniedziałek 13 listopada. Uczniowie na zajęciach aktywnie przypominali sobie tabliczkę mnożenia, odświeżali sobie wiedzę używając Kart Grabowskiego, pracowali w grupach nad rozwiązaniem Tabliczkowych Zagadek i Rebusów. Dzięki plakatom zamieszczonym w klasie mogli przeczytać rymowanki i wierszyki ułatwiające zapamiętanie trudniejszych przykładów.

Obchody święta rozpoczęliśmy od egzaminu na kandydatów na Egzaminatorów. Koordynatorzy akcji: p. Grażyna Podgórska i p. Aneta Perczyńska wyłoniły Komisję egzaminacyjną w składzie: Alicja Balcerska, Lena Milewska, Marika Jakubowska, Daria Szczepankowska i Bartosz Sołtys. Egzaminatorzy sprawdzali ,,tabliczkową wiedzę” wśród społeczności szkolnej.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki.

Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”.

Poprzedni artykułRocznica urodzin Patrona
Następny artykuł„Jesienne ludziki”