Wyniki konkursu wiedzy o patronie

Już od lat w tradycję naszej szkoły zapisane jest organizowanie konkursów wiedzy o patronie w klasach czwartych. Dzięki temu uczniowie poznają życie majora Henryka Sucharskiego, a także jego dokonania oraz bohaterską postawę w czasie obrony Westerplatte.

Czwartoklasiści mieli szansę poszerzenia wiedzy dzięki opracowanym materiałom biograficznym oraz dzięki udziałowi w lekcji online. Dzięki internetowemu połączeniu z pracownikiem Muzeum w Gdańsku odbyli wirtualną wycieczkę po Westerplatte, które jest symbolem heroicznej walki Polaków w czasie II wojny światowej.

Konkurs wiedzy o patronie odbył się 26 lutego 2021 r. Wielu czwartoklasistów uzyskało bardzo wysokie wyniki, co było nie tylko dowodem rozległej wiedzy, ale także dowodem przywiązania do historii naszej szkoły oraz naszego narodu.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Karol Banaszewski kl.4a i Oliwier Wojkowski kl.4a

II miejsce – Kamil Lubelski kl.4a i Wiktoria Olszewska kl.4a

III miejsce – Krystian Ozdarski kl.4a i Oktawian Sawicki kl.4a

Wyróżnienia – Bartosz Prusiński, Magdalena Sadowska, Anna Konarzewska, Karol Kopciński, Karol Dzięgielewski, Mateusz Szostak kl.4a oraz Kacper Boski, Igor Lewandowski, Nikola  Wożniak kl.4b Gratulujemy wszystkim zwycięzcom rozległej wiedzy!!! Jesteśmy z Was dumni!!!

Poprzedni artykułKreatywne popołudnia w grupie „Żabek” – kwiatek na Święto Kobiet
Następny artykułKonkurs fotograficzny klas trzecich