Wymień się książką!

26 stycznia 2022 r. odbyła się kolejna akcja promująca czytelnictwo wśród uczniów naszej szkoły. To działanie biblioteka szkolna prowadzi dwukrotnie w ciągu roku szkolnego, przed dłuższym czasem wolnym- ferie zimowe, wakacje. Akcja była szeroko reklamowana przez Aktyw biblioteczny, poprzez media społecznościowe – szkolny Fb, wychowawców oraz plakat przed czytelnią informujący o tym wydarzeniu. Z klas I-III w wymianie wzięło udział 14 dzieci z klas I b, II b i III b, zaś w klasach IV-VIII 5 uczniów z klas IV a, VII c. Niestety z powodu kwarantanny aż 6 klas nie miało możliwości wzięcia udziału w styczniowej akcji. Wśród miłośników literatury, którzy dostarczyli woluminy z własnych biblioteczek, znaleźli się również nauczyciele: p. Mateusz Dopieralski, p. Elżbieta Kupniewska-Makówka, p. Ewa Wlazło. W organizacji i realizacji tego przedsięwzięcia pomagały przedstawicielki Aktywu Bibliotecznego: Magdalena Jankiewicz i Natalia Żuławnik z klasy VII c. Kolejna edycja „Wymień się książką” przed wakacjami. Zagorzałych bibliofil zachęcać do czytania nie trzeba. A zatem gorąco zapraszamy tych jeszcze niezdecydowanych do czytania i wzięcia udziału w czerwcowej akcji. Ten kto czyta czyni swoje życie ciekawszym, jest człowiekiem bogatym wewnętrznie i zawsze ma wiernego przyjaciela… Wszak „Książka to przyjaciel, który nigdy nie zdradzi”.

Poprzedni artykułŻyczenia dla Babć i Dziadków
Następny artykułBal karnawałowy u „Koników polnych”