Wycieczka do FRAJDALANDII

5 października 2021 r. uczniowie klas II a i II b wybrali się wraz z wychowawczyniami na upragnioną i wytęsknioną wycieczkę. Był to niewątpliwie bezcenny czas poświęcony wspaniałej zabawie służącej tak potrzebnej wszystkim uczniom integracji. Dzieci radośnie spędziły ten czas na powietrzu bawiąc się i dokazując. Każdy znalazł coś dla siebie. Jedni rozemocjonowani nie mogli zejść z dmuchańców, innych pochłonęły zjazdy na tyrolce. Dla niektórych przejście wysokiej trasy na parku linowym okazało się nie lada wyzwaniem. Uczniowie z radością odwiedzili mini zoo, w którym toczyło się prawdziwe życie zagrodowe. Mieszkające tu strusie afrykańskie, kozy, owce, alpaki, kucyk szetlandzki, świnka i króliki świetnie czuły się w towarzystwie dzieci. Zwierzęta można było głaskać, przytulać i karmić.  Wszyscy rozentuzjazmowani wzięliśmy także udział w pokazie lotów sów, jastrzębia amerykańskiego, orła i sokoła prowadzonym przez doświadczonego sokolnika, pana Grzegorza, który zaskarbił sobie młodą i ciekawą publiczność. Jego opowieści o naturze drapieżnych ptaków okazały się bardzo ciekawą lekcją przyrody. Dzieci dowiedziały się jak wyglądają, jak się zachowują oraz jak polują drapieżne ptaki.

Spora dawka wiedzy i nowych doświadczeń, spotkania ze zwierzętami, mnóstwo frajdy na placach zabaw, piękna pogoda, pyszności dla brzuszka i wspólnie spędzony czas  … niczego więcej nam nie było trzeba!!!

Poprzedni artykułTwierdza Modlin zdobyta
Następny artykułWycieczka do Leśnej Zagrody