„Wielka książka – mały człowiek”

10 stycznia 2024 roku uczniowie klas pierwszych otrzymali Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem kampanii jest rozbudzanie w dzieciach miłości do czytania już od najmłodszych lat, zachęcanie rodziców i opiekunów do wspólnego, rodzinnego czytania z dzieckiem i budowania w ten sposób trwałych więzi, przypominanie o korzyściach wynikających z czytania dla rozwoju dziecka.

Wręczenie wyprawek zbiegło się z akcją biblioteki szkolnej „Wymień się książką”, w której pierwszaki licznie wzięły udział. Podczas spotkania z panią bibliotekarką rozmawiano o wyborach czytelniczych dzieci oraz o tym jakie korzyści płyną z czytania już od najmłodszych lat. W ramach tegorocznej odsłony kampanii „Mała książka – wielki człowiek” uczniowie pierwszych klas otrzymali książkę pt. „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Emilii Dziubak – jednej z najlepszych polskich ilustratorek.

Mamy nadzieję, że otrzymane materiały ułatwią naukę tym, którzy jeszcze nie do końca opanowali technikę czytania, a czytanie będzie dla nich ogromną przyjemnością.

Poprzedni artykułBezpieczne ferie zimowe
Następny artykułBezpieczne ferie