Warsztaty sportowe Pho3nix Active School!!!

4 listopada 2022 r. odbyły się w naszej szkole sportowe warsztaty prowadzone przez zespół Pho3nix! Była to nagroda publiczności zdobyta w konkursie Pho3nix Active School, przeprowadzonego w maju 2022 r. Jest to największy w Polsce sportowy konkurs dla szkół podstawowych pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Zgodnie z zadaniem konkursowym stworzono film video, promujący szkolne aktywności fizyczne oraz prezentujący ćwiczenia sportowe uczniów m.in. zabawy ruchowe, taneczne, gry zespołowe oraz ćwiczenia indywidualne. Na potrzeby konkursu uczniowie nagrali również autorską piosenkę „Akcja Pho3nix” w studio nagrań MCK w Płońsku.

Celem warsztatów było zapoznanie uczniów z mnogością dyscyplin sportowych i pomoc w odkryciu, która z nich może odpowiadać ich predyspozycjom. Gościem specjalnym była pani Daria Pikulik – wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy (6 miejsce Igrzyska Olimpijskie Tokio 2022) w kolarstwie torowym. Nagroda publiczności zdobyta w największym w Polsce sportowym konkursie dla szkół podstawowych Pho3nix Active School, jest wielkim wyróżnieniem dla naszej placówki. Dziękujemy wszystkim osobom i przyjaciołom szkoły za oddane głosy, wsparcie i zaangażowanie.

Akcja została przeprowadzona przez Samorząd Uczniowski, a jej koordynatorami były p.Magdalena Bachman i p.Kamila Łukasiak. Realizacja projektu w oparciu o sprzęt w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”, obsługa foto/video uczniowie – Jacek Balcerski, Mateusz Szostak i Oliwier Wojkowski.

@pho3nixkids_poland

@pho3nixfoundation