VI edycji szkolnego konkursu „ZOSTAŃ POLIGLOTĄ”

„Quidquid discis, tibi discis”- czegokolwiek się uczysz, uczysz się dla siebie … głosi łacińska sentencja, a znajomość języków to klucz do mądrości (R. Bacon). Doskonale o tym wiedzą uczniowie, którzy 30 listopada mieli okazję sprawdzić swoje językowe umiejętności w VI edycji szkolnego konkursu „ZOSTAŃ POLIGLOTĄ” zorganizowanego przez zespół nauczycieli języków obcych naszej szkoły. W zmaganiach udział wzięli reprezentanci języka angielskiego, niemieckiego oraz rosyjskiego, rywalizując między sobą w 4 drużynach. Do jury, oprócz nauczycieli języków obcych, zaproszono panią dyrektor Beatę Grabarczyk-Tomaszewicz oraz panią wicedyrektor Dorotę Goździewską. W związku z obchodami 90 rocznicy powstania naszej szkoły tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem: „Szkoła to Twój drugi dom”- zadania konkursowe odwoływały się do tematyki związanej ze szkołą. Przed rozpoczęciem konkursu uczniowie losowali numer drużyny, następnie przedstawiali się w wybranym języku. Konkurs składał się z 7 rund, w każdej z nich uczniowie musieli wykazać się różnymi umiejętnościami, między innymi: znajomością charakterystycznych obiektów / budowli Wielkiej Brytanii, Rosji, Niemiec, znajomością słownictwa, zwrotów idiomatycznych, przysłów, rozpoznaniem słynnych naukowców / odkrywców, umiejętnością komunikacji, a także wyobraźnią i kreatywnością. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział, a zwycięskim drużynom jeszcze raz gratulujemy!!! Mamy nadzieję, że konkurs pokazał jak istotna jest znajomość języków obcych i zachęcił do pogłębiania wiedzy. Zapraszamy do kolejnej edycji-do zobaczenia za rok!

Poprzedni artykułGrypa a zdrowie!
Następny artykułRozstrzygnięcie konkursu plastycznego