Tydzień Zdrowia Psychicznego

W dniach 19.02 – 23.02.2024 roku w naszej szkole po raz pierwszy będzie obchodzony Tydzień Zdrowia Psychicznego. Termin, nie jest przypadkowy ponieważ 23 lutego obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. To choroba, która nie zna płci, wieku, rasy, pochodzenia.  Na depresję chorują kobiety, mężczyźni, osoby starsze, dzieci i młodzież.

Naszym celem jest promowanie zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa uczniów.

Pragniemy by uczniowie rozwijali umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, byli bardziej wrażliwi na potrzeby innych, empatyczni oraz budowali przyjazne relacje z rówieśnikami w realnym życiu.

W programie są przewidziane m.in. spotkania profilaktyczne ze specjalistami, warsztaty, konkursy oraz profilaktyczne sztuki teatralne dostosowane do wieku uczniów.

Zachęcamy również rodziców do skorzystania z materiałów umieszczonych poniżej dotyczących pozytywnych relacji, szacunku i dbałości o siebie ukierunkowane na wzmacnianie samooceny młodych ludzi.

Pomoc dla rodzica (dove.com)

# Żyj zdrowo / Prezentacje Sanepid Zdrowie psychiczne dzieci/nastolatków,

Aktywność fizyczna dzieci/nastolatków