TYDZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO – dzień 5.

SZKOŁA WIOSENNA, DAJĄCA NADZIEJĘ – piątek 23 lutego 2024 r.

To już ostatni dzień I Tygodnia Zdrowia Psychicznego, w którym królował kolor zielony, wiosenny, kolor budzącego się życia, nadziei na lepsze jutro. Poprzez wszystkie działania, spotkania chcieliśmy by uczniowie czuli się bezpiecznie, by zwrócili uwagę, że zdrowie psychiczne to też zdrowe żywienie, aktywność fizyczna i dobre sposoby radzenia sobie ze stresem.

W klasach I-III uczniowie wraz z wychowawczyniami stworzyli własne drzewka marzeń, na listkach zapisali własnoręcznie swoje marzenia.

W związku z zaplanowanymi działaniami, pani Katarzyna Wieczerzak przeprowadziła również krótką pogadankę z uczniami obecnymi w świetlicy. Omawiając ten temat wykorzystała materiały z programu rekomendowanego przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną #Żyj dobrze. Uczniowie mieli okazję do swobodnej wypowiedzi, osobistego podzielenia się, w jaki sposób radzą sobie ze stresem.

W klasach 4-8 uczniowie pracowali nad wspólnym plakatem klasowym, który powstał po obejrzeniu filmu o akceptacji, tolerancji i szacunku każdego człowieka bez względu na jego wygląd zewnętrzny. Uczniowie mieli możliwość zastanowienia się nad wspólnymi potrzebami, wartościami oraz działaniami integrującymi klasę. To był aktywny tydzień, który dał uczniom dużo radości, przyjaznych relacji oraz poczucia odpowiedzialności za własne postępowanie oraz wrażliwość na potrzeby innych.

Poprzedni artykułTYDZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO – dzień 4.
Następny artykułDzień liczby π (pi)- święto matematyki w naszej szkole