To już tradycja

W dniu 29 września 2023 roku uczniowie klasy ósmej oraz siódmych  wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Gdańska i na Westerplatte. Celem wyjazdu było przybliżenie uczniom sylwetki patrona naszej szkoły mjr Henryka Sucharskiego oraz pogłębienie wiedzy historycznej związanej z okresem II Wojny Światowej.

Pierwszym punktem programu była wizyta w Muzeum II Wojny Światowej, nowoczesnym i multimedialnym muzeum. Była to niezwykła żywa lekcja historii, podczas której zwiedzający pogłębili swoją wiedzę o II Wojnie Światowej z perspektywy Polski i Polaków, których losy zostały naznaczone czasem wojny. Następnie z samego centrum Gdańska wycieczkowicze popłynęli stylizowanym na galeon statkiem „ Czarna Perła” na półwysep Westerplatte. Uczniowie dowiedzieli się więcej o trwającej w dniach 1-7 września 1939 roku słynnej obronie Westerplatte i roli jaką odegrał major Henryk Sucharski. Na zakończenie wycieczki wraz z przewodnikiem uczniowie wyruszyli na Gdańską Starówkę, gdzie mogli podziwiać przepiękną architekturę i spotkać się z Neptunem. Nie zabrakło także ciekawych opowieści związanych z historią miasta i pamiątkowych zdjęć.

W dobrych humorach, z bagażem zdobytych informacji uczniowie wrócili do Sochocina marząc już o kolejnych wyprawach.

Poprzedni artykuł#SprzątamyDlaPolski
Następny artykułPark ”Dolina Wkry” w Pomiechówku-wycieczka integracyjna klas 4