Światowy Dzień Wody

Światowy Dzień Wody obchodziliśmy 19 marca. Tego dnia uczniowie klas 4-8 wzięli udział w konkursie wiedzy o wodzie. Jego celem było zwrócenie uwagi na konieczność oszczędzania wody w życiu codziennym, kształcenie poczucia odpowiedzialności za stan czystości wód i zachowania ich dla następnych pokoleń.

Turniej wiedzy prowadziły uczennice kasy 6b: Maja Jasińska i Emilia Kosińska. Konkurs przebiegał w kilku etapach, które uwzględniały wiedzę z zakresu przyrody, biologii i geografii. Uczniowie pracowali w grupach trzyosobowych, wspólnie rozwiązywali zadania i wykonywali doświadczenia. Ocenę poprawności udzielanych odpowiedzi sprawdzało jury w składzie pani  wicedyrektor Dorota Goździewska, pani Maria Zdun, pani Marzena Wojciechowska i pani Katarzyna Wieczerzak. Wszystkie zespoły pracowały z zaangażowaniem. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością zagadnień z zakresu zbiorników wodnych w Polsce i na świecie, znaczenia wody dla organizmów żywych oraz sposobów oszczędzania wody.

W kategorii klas 4-6 pierwsze miejsce zdobył zespół z klasy 5a, na II miejscu zespół 5b na III zespół z 6a. W kategorii klas 7-8, pierwsze miejsce uzyskał zespół 8a, II miejsce dla zespołu z 7a i III miejsce dla 7b. Wszystkim uczniom gratulujemy.

Nagrody dla uczestników konkursu zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

Zespół Matematyczno-Przyrodniczy

Poprzedni artykułPierwszy Dzień Wiosny