Świąteczna paczka

„Dobroć jest bezbronna, ale nie bezsilna.

Dobroci nie trzeba siły.

Dobroć sama jest siłą.

Dobroć nie musi zwyciężać.

Dobroć jest zwycięska”.

Ryszard Krynicki

Od wielu  lat w okresie przedświątecznym nasza społeczność szkolna  organizuje akcję charytatywną „DZIECI DZIECIOM”, której głównym celem jest zgromadzenie funduszy na zakup paczek świątecznych dla dzieci z naszej szkoły. W roku 2020 z powodu panującej epidemii to przedsięwzięcie w tradycyjnym wymiarze nie mogło zostać zrealizowane. Organizacje szkolne tj. Klub Wolontariatu, Szkolne Koło PCK, Samorząd Uczniowski oraz Rada Rodziców zdecydowały o formule tegorocznej akcji. Zbiórka słodkich produktów żywnościowych odbywała się w dwóch sklepach w Sochocinie: TOP MARKET oraz DELIKATESY CHORTEN. Opiekunowie Klubu Wolontariatu przygotowali 35 paczek świątecznych: 6 rodzinnych i 29 indywidualnych dla dzieci, które pragniemy obdarować „Słodkim Uśmiechem” na święta. Jesteśmy wdzięczni właścicielom sklepów oraz WSZYSTKIM DARCZYŃCOM, dzięki którym nasza akcja mogła dojść do skutku i  została zwieńczona sukcesem. W tym trudnym covidowym czasie szczególne znaczenie ma pomoc drugiemu  w potrzebie. Dziś możemy powtórzyć za wielkim polskim pisarzem, że „Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie”.

Poprzedni artykułDzień Guzika
Następny artykułWesołych Świąt