„Sprzątanie świata łączy ludzi”

Uczniowie klas 1-3 wiedzą, dlaczego należy sprzątać – dlatego ochoczo włączyli się w „30 Akcję Sprzątania Świata”, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Sprzatanie świata łączy ludzi”. Od najmłodszych lat uczymy zasad dbania o środowisko. Dzieci z chęcią i radością włączyły się do akcji, by posprzątać Naszą Ziemię. Zbierały śmieci w okolicy naszej szkoły. Akcja ta odbyła się w formie zabawy. Dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej walorów. Jeśli świat będzie czysty – zdrowa będzie żywność, powietrze oraz woda.Akcja „Sprzątanie świata – Polska” była lekcją poszanowania środowiska. Jej celem było promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Poprzedni artykułDzień Kopki
Następny artykułOgólnopolski Dzień Przedszkolaka