Spotkanie klas trzecich z dietetykiem

W czwartek 9 listopada w ramach zajęć edukacyjnych gościliśmy w naszej klasie specjalistkę w dziedzinie żywienia, panią dietetyk Joannę Kołakowską – Szczepankowską, mamę uczennic Darii i Sandry.Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie się i zdrowy styl życia. Ciekawa prelekcja połączona była z prezentacją piramidy zdrowia. Uczniowie klas trzecich mieli okazję przypomnieć sobie zasady prawidłowego odżywiania, dowiedzieli się jak wygląda dobrze skomponowany talerz zdrowego żywienia. W trakcie pogadanki pani dietetyk szczególną uwagę zwróciła na to, jak istotne znaczenie dla zdrowia ma spożywanie dobrze zbilansowanych pięciu posiłków dziennie. Podkreśliła jak ważną rolę w naszej diecie odgrywają warzywa i owoce, które powinny być składnikiem każdego posiłku. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania zwróciła uwagę na to, co i w jakich ilościach powinniśmy jeść, aby nasz organizm pozostał w dobrej kondycji. Uczniowie dowiedzieli się jak duże znaczenie ma picie wody oraz jakie szkody w naszym organizmie wyrządza nadmierne spożycie cukru.Pani dietetyk zachęcała do aktywności fizycznej, która pozytywnie wpływa na nasze ciało. Wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych i uprawianie sportu pozwolą cieszyć się zdrowiem oraz prawidłową sylwetką. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali zdrowe, słodkie przekąski. Składamy serdeczne podziękowania dla Pani Joanny za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania oraz poświęcony nam czas.

Poprzedni artykułMusical „Wanna Archimedesa”
Następny artykułPatriotyczny pokaz mody…