Spotkanie autorskie z Natalią Nebeluk

10 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie zorganizowane dla uczniów klas: IV a, IV b, V a, V b oraz Aktywu Bibliotecznego z klas VII c i VII a. Pani Nebeluk przyjechała do nas wraz ze swoim pieskim DIEGO.  Natalia jest piękną, rudowłosą dziewczyną kochającą i doskonale rozumiejącą zwierzęta. Natalia studiuje, a ponadto pracuje jako behawiorystka zwierząt.  Napisała książkę „Psie szczęście w nieszczęściu”, której głównym bohaterem jest Diego. Historia tego przemiłego kundelka poruszającego się na trzech łapkach jest napisana w 1 osobie, czyli widziana oczyma psa.  Pani Natalia czytała  fragment książki, a dzieci słuchały z zaciekawieniem o tym, jak  Diego szukał pomocy po stracie łapy. Z powodu kwarantanny klasa IV a pracowała zdalnie, więc spotkanie z niecodziennymi gośćmi odbyło się za pośrednictwem platformy Teams.

Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, jak również odpowiadali na pytania dotyczące opieki nad pupilami, odpowiedzialności, empatii,  wierności, różnych, wydawało by się dziwnych,  zachowań naszych milusińskich. Bardzo łagodny, towarzyski Dieguś chętnie fotografował się z czwarto-, piąto- i siódmoklasistami.  Pod koniec spotkania, zaintrygowani psimi przygodami, uczniowie prosili autorkę o spersonalizowaną dedykację w książce.  W końcowej części wizyty pani Natalia i Diego spotkali się z AB- siódmoklasistami, którzy 2 lata temu poznali tego pieska na spotkaniu autorskim w Bibliotece Gminnej w GOK-u. Byli ciekawi, co wydarzyło się w tym czasiew życiu Diego i jego właścicielki. Zadawali pytania z różnych dziedzin życia: o hobby, studia, plany życiowe, schroniska itp. Odpowiedzi na pytania uczniów były równocześnie doskonałą lekcją preorientacji zawodowej.

Piątkowe spotkanie z młodą pisarką było realizacją jednego z elementów  bogatego harmonogramu działań promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży w naszej szkole w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Poprzedni artykułOgłoszenie – opłata za obiady
Następny artykułUwaga!!!