Samorządność=Odpowiedzialność

W dniu 17 września 2021 roku społeczność uczniowska naszej szkoły wybierała przewodniczącego samorządu uczniowskiego, opiekuna samorządu oraz rzecznika praw ucznia.

Kandydaci prezentowali swoje programy wyborcze od poniedziałku do czwartku w formie plakatów, ulotek. Zaś w piątek odbyło się wyczekiwane przez wszystkich święto demokracji – WYBORY! Wśród 210 osób uprawnionych do głosowania w wyborach wzięło udział 166 uczniów. Jeden głos był nieważny. Kandydaci uzyskali następujące wyniki:

IVa- Jan Pniewski – 9 głosów

IVb- Lena Łukasiak- 23 głosy

Va-  Wiktoria Olszewska- 6 głosów

Vb- Wiktor Balcerzak- 14 głosów

VIa- Marta Oporska- 26 głosów

VIIa- Natalia Chojnacka- 31 głosów

VIIb Zuzanna Sołtys- 17 głosów

VIIc- Dominik Chojnacki- 3 głosy

VIIIa- Justyna Klimkiewicz – 36 głosów.

Funkcje Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. mjr. H. Sucharskiego będzie pełnić w roku szkolnym 2021/22 Justyna Klimkiewicz z klasy VIII a, zaś zastępcą przewodniczącej została Natalia Chojnacka z klasy VII a. Gratulujemy! Oczekujemy wdrożenia w życie postulatów wyborczych!

Równocześnie z wyborami przewodniczącego SU uczniowie wybierali Opiekuna SU oraz Rzecznika Praw Ucznia. W szkole podstawowej Opiekunem SU została pani Magdalena Bachman oraz pani Anna Sobótka, zaś Rzecznikiem Praw Uczniów- pani Katarzyna Grablewska.

Gratulujemy!

Poprzedni artykułMożna powiedzieć… to była „wymarzona” wycieczka…
Następny artykułPierwszoklasiści wiedzą, jak bezpiecznie poruszać się po drodze