Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

2 września nastąpiła inauguracja nowego roku szkolnego. Tradycyjnie po rozpoczęciu uroczystości Pani Dyrektor serdecznie przywitała gości, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i opiekunów, ale przede wszystkim uczniów. W związku z obchodami 85. rocznicy wybuchu II wojny światowej uczciliśmy pamięć zamordowanych mieszkańców Sochocina. Delegacja z klasy 7a zapaliła znicz przed tablicą upamiętniającą ofiary wojny.

Następnie przemawiający: Pani Dyrektor Beata Grabarczyk-Tomaszewicz oraz Pan Burmistrz Jacek Podgórski życzyli uczniom i ich rodzicom udanego roku, sukcesów oraz wytrwałości.

Prowadząca uroczystość wyjaśniła, że nasza szkoła od kilkunastu lat współpracuje z Centrum Edukacji Obywatelskiej realizując liczne działania w formie projektów z wiedzy o społeczeństwie i historii, działań samorządu uczniowskiego oraz inicjatyw wychowawczych, których głównym celem jest kształtowanie postaw patriotycznych, obywatelskich młodych ludzi, wpajanie zasad demokracji, tolerancji i szacunku do drugiego człowieka. Organizowane co roku kampanie wyborcze na przewodniczącego samorządu uczniowskiego, a także cyklicznie prowadzone prawybory parlamentarne, prezydenckie czy prawybory do parlamentu europejskiego na stałe weszły do tradycji szkoły.

To dzięki tak szerokiemu zaangażowaniu nauczycieli i uczniów, a także wielokrotnie rodziców nasza placówka spośród wszystkich szkół w Polsce została wylosowana wraz ze 153 innymi szkołami do udziału w XXX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Współorganizatorem wydarzenia jest Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Naszą szkołę będzie reprezentowało trzech uczniów. W tym celu w sposób transparentny, zgodny z regulaminem organizatora tj. Kancelarii Sejmu RP, wyłoniliśmy po jednym przedstawicielu z oddziału 6, 7 i 8. Losowaniu podlegali zgłoszeni uczniowie za zgodą rodziców na specjalnie przygotowanych formularzach przez organizatora. O wylosowanie poproszony został Łukasz Szadkowski – Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego.

Wylosowani uczniowie: Maciej Synderski – 6b, Lena Łukasiak – 7b, Maja Komarowska – 8b, wezmą udział w obradach XXX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Sejmie RP, a hasłem przewodnim debaty będzie: Co jest dla mnie najważniejsze?

Uchwała, która zostanie podjęta w czasie obrad Sejmu Dzieci i Młodzieży, zostanie przekazana na ręce Rzecznika Praw Dziecka do dalszego procedowania na   Kongresie Młodych organizowanym przez biuro Rzecznika w listopadzie 2024 r.

Kolejnym, bardzo ważnym punktem uroczystości było ślubowanie klas pierwszych. Najmłodsi pasowaniem zostali przyjęci w szeregi uczniów Szkoły Podstawowej im.mjr. Henryka Sucharskiego w Sochocinie. Wychowawczynią klasy 1a została Pani Grażyna Podgórska, a klasy 1b Pani Joanna Jasińska. Pierwszakom życzymy, aby każdy dzień w szkole był pełen radości, nowych przyjaźni i ciekawych odkryć. Niech nauka będzie fascynującą przygodą!

Poprzedni artykułOgłoszenie dt. świetlicy szkolnej
Następny artykułUwaga !!!