Propozycje Biblioteki szkolnej.

Dla najmłodszych czytelników!
Polecam wspaniałą  zabawę! Czytajmy razem.

Dla wielbicieli kryminałów!

„Autor wieczorową porą” – spotkanie online z Robertem Małeckim

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza bibliotekarzy i wszystkie zainteresowane osoby na spotkanie autorskie online z Robertem Małeckim, laureatem najważniejszych polskich kryminalnych trofeów literackich, w tym Nagrody Wielkiego Kalibru oraz Kryminalnej Piły.
Spotkanie odbędzie się na platformie Clickmeeting* w ramach nowego cyklu „Autor wieczorową porą” i akcji SBP #NieZostawiamCzytelnika.
27 kwietnia 2020 r. (poniedziałek), godz. 19.30
Robert Małecki – politolog, filozof i dziennikarz, a także nauczyciel kreatywnego pisania. Kryminalne serca czytelników zdobył świetnie skonstruowaną, mroczną i wciągającą do ostatniej strony trylogią z Markiem Benerem (Najgorsze dopiero nadejdzie, Porzuć swój strach, Koszmary zasną ostatnie).Kolejna, wydawana obecnie seria z Bernardem Grossem (Skaza, Wada, Zadra) zjednała autorowi kolejnych, licznych zwolenników. A nie ma wątpliwości co do tego, że to jeszcze nie ostatnie słowo tego utalentowanego pisarza!Strona autora: https://robertmalecki.pl/ Strona wydawnictwa: https://czwartastrona.pl/autorzy/?f=m Spotkanie współorganizowane jest przez Bibliotekę Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu. Poprowadzi je Marcin Żynda, nauczyciel bibliotekarz, pracownik Wydziału Informacyjno-Bibliograficznego. *Dostęp do spotkania: https://bit.ly/2VSQ2DE

Drodzy czytelnicy !

Wiem  jak uwielbiacie czytać książki, ja również – to  wspaniałe hobby. Możemy poznawać niesamowite historie, przygody bohaterów, którzy w nich występują. Czasami próbujemy być choć trochę do nich podobni. Chciałabym Wam zaproponować wzięcie udziału w konkursie czytelniczym o charakterze plastycznym, ale nie tylko. Należy wykonać ilustrację najważniejszego dla Ciebie bohatera książki -dowolną techniką. Dla pewności, u góry pracy napisz kogo przedstawia, a następnie zastanów się dobrze i  na dole pracy odpowiedz na pytanie, za co cenisz go najbardziej?- może być kilka wartości, zalet. Pracę należy  sfotografować  i odesłać  na adres  elakupmak@wp.pl  do 15 maja. Najciekawsze, wyróżnione prace konkursowe zostaną opublikowane na Facebooku. Uwolnijcie drzemiące w Was talenty !