Projekt polonistyczno–biblioteczny klasy 4b

W piątek 28 stycznia b.r. uczniowie klas trzecich mieli okazję obejrzeć krótki spektakl teatralny opracowany na lekcjach języka polskiego, w wykonaniu uczniów oddziału 4b. Czwartoklasiści opracowali scenariusz przedstawienia  i samodzielnie wykonali stroje.

Bajkowe postacie przeniosły słuchaczy w fantastyczny świat drewnianego chłopca Pinokio i jego pełne przygód życie. Tym razem Pinokio przeniósł dzieci do Teatru Marionetek. Aktorzy przykuwali uwagę trzecioklasistów, którzy śledzili losy Pinokia, ich przyszłorocznej lektury,  z zapartym tchem.

Uczniowie klas trzecich dowiedzieli się, że tytułowy bohater został wyrzeźbiony z drewna przez Dżepetto, który wychowywał go jak własnego syna i bardzo kochał. Uczniowie dostrzegli jedną, niezwykłą cechę bohatera książki C. Collodi – kiedy kłamał, wydłużał mu się nos. Przeżywając wspólnie z Pinokiem  jego przygodę w Teatrze Marionetek, mogli zaobserwować, że początkowo nie był dobrym ani grzecznym chłopcem, nie chciał chodzić do szkoły i nie słuchał rad „ ojca”.

Jednak z czasem zrozumiał, że źle postępował i ostatecznie  stał się dobry i miły.

Wszystkim podobało  się przedstawienie. Dzieci oglądając  krótką inscenizację dowiedziały się, jak ważne w życiu jest szczęście rodzinne, dokonywanie właściwych  wyborów, kierowanie się  wartościami .

Przedstawieniu towarzyszyła wystawa prac uczniów klasy 4b pt.”Nasz ulubiony bohater – Pinokio”, znajdująca się w  szkolnej czytelni.

Projekt polonistyczno – biblioteczny nadzorowały panie: Lilla Kwiatkowska, Elżbieta Kupniewska – Makówka. Dokumentacja fotograficzna została wykonana z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria przyszłości”

Poprzedni artykułKONKURS NA LOGO SZKOŁY
Następny artykułBal karnawałowy „Biedronek”