Podróż po Rosji na warsztatach plastyczno-tanecznych w Ciechanowie

15 stycznia 2020 r. o godzinie 8.00 pokaźna grupa uczniów z klas Va, Vb, Vc oraz IVa licząca 45 osób wraz z 3 opiekunkami wyruszyła w podróż autokarem do Ciechanowa. W Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki przy ulicy Strażackiej odbyły się warsztaty plastyczne i taneczne związane z największym krajem świata Rosją. Wszystkie dzieci uczestniczące w wycieczce uczą się języka rosyjskiego jako drugiego języka obcego. Celem naszego wyjazdu było przybliżenie dzieciom ciekawych obiektów sakralnych, różnorodności kulturowej, obyczajowej i twórczej za pomocą kreatywnych działań artystycznych. Dzieci wykonywały prace plastyczne przedstawiające cerkwie w noc noworoczną. W sali tanecznej uczyły się podstawowych pozycji baletowych, kroków, ukłonów. Z powodzeniem tańczyły Kalinkę i inne rosyjskie tańce ludowe. Obydwie panie prowadzące zajęcia były zachwycone naszymi uczniami-ich zachowaniem i dokładnością w naśladowaniu kroków i inwencją twórczą podczas wykonywania prac plastycznych.

Podczas drogi powrotnej kierownik wycieczki pani Elżbieta Kupniewska-Makówka zarządziła przystanek i dokonała ewaluacji warsztatów poszerzając wiedzę uczniów o nowe informacje i ciekawostki dotyczące religii prawosławnej, kultury, symboli, wybranych  danych geograficznych Rosji. W dobrych humorach, pełni wrażeń, z własnymi pracami w rękach wróciliśmy w południe do szkoły.

Poprzedni artykułW Aniołkowie pasterze…
Następny artykułWkrótce otwarcie pracowni językowej