Pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej

11 października odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas Ia i Ib na czytelników biblioteki szkolnej.

Spotkanie miało miejsce w bibliotece. Zanim jednak pierwszaki złożyli przyrzeczenie, że będą książki kochać i szanować, wysłuchali krótkiej prezentacji o zasadach wypożyczania książek.

Uczniowie odgadywali także bajkowe zagadki i oczywiście świetnie wykazali się znajomością bajkowych bohaterów.

Po takim wprowadzeniu w świat książek, pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie.

Na zakończenie wydarzenia pasowani czytelnicy otrzymali pamiątkowe emblematy z czytelniczym akcentem.

Życzymy pierwszakom częstego odwiedzania biblioteki szkolnej i poznawania zaczarowanego świata bajek zawartego w książkach.

Poprzedni artykułŚwiatowy Dzień Drzewa
Następny artykułZwiedzanie OSP Sochocin