Pasowanie na czytelnika!

W poniedziałek 25 stycznia, uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. mjr H. Sucharskiego w Sochocinie zostali włączeni do grona czytelników biblioteki szkolnej. Kadabra – zły czarodziej rzucił klątwę na Krainę Bajek i wszystko się w niej pomieszało. Pierwszoklasiści pomagali bajkowym postaciom wrócić do swoich bajek. Rozwiązywali zadania Kadabry: pomagali Królewnie Śnieżce odnaleźć drogę przez labirynt do domku Siedmiu Krasnoludków, dla Jasia i Małgosi dokańczali chatkę z piernika, z puzzli układali zwierzątka występujące w bajce o Calineczce, wskazywali fafszywe informacje, które czarodziej ukrył w bajce o Czerwonym Kapturku. Na koniec rozwiązały rebus – do postaci z bajek dopasowały właściwe przedmioty. Uczniowie pokonali czarodzieja Kadabrę, który tak napsocił. Wspaniale wypełnili wszystkie jego zadania, bawiąc się przy tym doskonale. Pierwszoklasiści nie pozwolą już na taki bałagan w książkach, będą odwiedzać bibliotekę tak często, jak będzie to możliwe i zły czarodziej nie wkradnie się już do biblioteki. Panie bibliotekarki Elżbieta Kupniewska- Makówka i Dorota Goździewska mianowały wszystkich uczniów na czytelników biblioteki szkolnej. Na dowód tego dzieci otrzymały dyplomy i symbol mądrości – Sowę. Nie zabrakło też innych upominków. Dziękujmy uczniom za wspaniałą pracę. Życzymy, by książki stały się Waszymi najlepszymi przyjaciółmi, dzięki którym poznacie ciekawe miejsca i przeżyjecie niesamowite przygody!Zapamiętajcie! „Książki, to najlepsi nasi przyjaciele, nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele!”

Poprzedni artykuł„My się zimy nie boimy” – zimowe zabawy uczniów klas I – III
Następny artykułAkademia Bezpiecznego Puchatka