Obchody 250. rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej w Ciechanowie

24 października 2023 r. uczniowie naszej szkoły wystąpili w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki im. M.Konopnickiej w Ciechanowie z okazji 250. rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej. Podczas tego wydarzenia zasłużonym pracownikom oświaty wręczono odznaczenia państwowe, resortowe oraz nagrody. Obecni byli m.in. Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Anna Cicholska, Poseł na Sejm RP oraz Dorota Skrzypek, I Mazowiecki Wicekurator Oświaty. W czasie uroczystości przedstawiony został program artystyczny zatytułowany „Z edukacją przez wieki – historia Komisji Edukacji Narodowej”. Młodzi artyści, przygotowani pod kierunkiem p. Magdaleny Bachman oraz p. Kamili Łukasiak ukazali historię polskiego szkolnictwa, począwszy od średniowiecza – nauczanie jezuitów, poprzez powstanie Komisji Edukacji Narodowej, aż do czasów współczesnych. Wystąpieniu towarzyszył film nawiązujący do prezentowanych treści, opracowany przez p. Krzysztofa Łukasiaka i p. Sylwię Nowicką. Pokaz spotkał się z ogromnym uznaniem publiczności, czego najlepszym dowodem były gratulacje i owacje na stojąco.

Poprzedni artykułProjekt Mistrzyni Szymborska
Następny artykuł#SzkołaPamięta