Nie ma nic cenniejszego nad wolność

„Nie ma nic cenniejszego nad wolność”- słowa te były motywem przewodnim uroczystego apelu z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzisiaj mamy wolną i niepodległą Polskę, o którą walczyły pokolenia oddając tej walce częstokroć wartość najcenniejszą – swoje życie.

Obchody 11 Listopada to właśnie nasz szacunek dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego. To nasz moralny obowiązek jako Polaków i jako ludzi szanujących wolność narodów. W świecie pełnym konfliktów i wojen uczniowie przypomnieli, czym jest wolność. W montażu słowno- muzycznym udział wzięli uczniowie z klas 7a, 8a,6a,6b oraz 1a, 1b i 3a, których przygotowały p. Katarzyna Giranowska-Kopeć, p. Lilla Kwiatkowska oraz p. Magdalena Bachman.

W tym wyjątkowym dniu cała społeczność szkolna przystąpiła do akcji „Szkoła do Hymnu”. Celem jej było włączenie jak największej liczby młodych Polaków w obchody Narodowego Święta Niepodległości i wspólne odśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego. Tego dnia uczniowie upamiętnili również 91. rocznicę powstania naszej szkoły, wspominając również postać jej patrona – mjr. H. Sucharskiego.

Po uroczystości rozstrzygnięto wyniki IV szkolnego konkursu muzycznego „Z pieśnią ku Wolności”. W kategorii klas I-III: I miejsce zajęła Alicja Balcerska kl. 3a, II miejsce ex aequo Aleksandra Kowalewska kl. 1b i Antoni Piaskowski kl. 1a. Wyróżnienie otrzymały: Patrycja Sokołowska kl. 1b, Gabriela Kosińska kl. 1a, Radochna Grala kl. 1b. W kategorii klas IV-VIII: I miejsce Lena Łukasiak kl.6b, II miejsce ex aequo Dawid Jakubowski kl. 4a i Nikola Załęcka kl. 6a. Wyróżnienie: Nikola Karpińska kl. 6a i Paulina Małecka kl. 5b. Dekorację przygotowały p. I.Gajewska-Piaskowska, p. K. Łukasiak, p. S.Grabowska. Relację foto opracowała p. L. Więckowska.

#SzkołaDoHymnu

Poprzedni artykułPatriotyczny pokaz mody…
Następny artykułOgłoszenie! Poszukujemy archiwisty!