Nagrody zostały wręczone

6 grudnia 2019 roku o godzinie 9.00 w hali sportowej odbył się apel dla klas I-VI, na którym zostały wręczone dyplomy i nagrody w konkursie profilaktycznym i konkursach czytelniczych. Sponsorem nagród w konkursie plastycznym o charakterze profilaktycznym dla klas IV-VI pod hasłem „Nie bądź niewolnikiem uzależnień” był Urząd Gminy w Sochocinie. Naszym gościem była pani Barbara Woźniak-przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Pani Basia złożyła dzieciom życzenia Mikołajkowe i wypowiedziała się na temat zawarty w nazwie konkursu; wspomniała również o najbardziej rozpowszechnionym obecnie uzależnieniu od Internetu. Dzieci i młodzież często nie zdają sobie sprawy z tego, że stają się niewolnikami telefonów, tabletów, komputerów. W tym konkursie nagrodzeni zostali:
I miejsce – Julia Pniewska kl. Va
II miejsce- Dominik Chojnacki kl. Vc
III miejsce- Krzysztof Konarzewski VIb
Wyróżnienia:
1.Julia Andruchewicz kl. Vb
2.Karol Dziarnowski kl. VIb
Kolejny konkurs plastyczno-techniczny dla klas IV-V pod nazwą „Nasze godło narodowe” został ogłoszony przez pracowników biblioteki szkolnej. Wystawa prac konkursowych i lekcje patriotyzmu dla najmłodszych to jeden z punktów programu Tygodnia Patriotyzmu, który miał miejsce w naszej szkole od 8 do 15 listopada br. Jury konkursowe przyznało nagrody ex aequo:
I miejsce: Gabriela Justat kl. V a, Amelka Ostaszewska kl. Va
II miejsce: Dominik Ludwicki kl. V a, Wiktoria Kaźmierska kl. Vb
III miejsce: Pniewski Marek kl. V b, Chojnacki Dominik kl. Vc
Następny konkurs czytelniczy dla klas III dotyczył znajomości przysłów – mądrości ludowych przekazywanych z pokolenia na pokolenie. W konkursie „Z przysłowiami za pan brat” nagrodzeni zostali:
I miejsce Kinga Karabin kl. IIIa
II miejsce Aleksandra Kupniewska kl. IIIa
III miejsce Mateusz Szostak kl. IIIb
Wyróżnienia: Maja Komarowska, Emilia Michalska, Maciej Sieńko, Maja Majerkiewicz, Igor Lewandowaski kl. IIIa i Oliwier Wojkowski kl. IIIb
Ostatni konkurs czytelniczy „Ulubiona postać z bajki” przeznaczony był dla najmłodszych, klas I-II, a ogłoszony został 5 listopada, w Dniu postaci z bajek, kiedy gościliśmy u nas poetkę-panią Hannę Niewiadomską. W tym konkursie wzięło udział 40 uczniów. Komisja postanowiła przyznać wiele nagród i wyróżnień:
W kategorii Prace przestrzenne:
I miejsce Bartosz Włodkowski kl. IIa
II miejsce Maja Jasińska kl. IIa
III miejsce Kornel Szczepankowski kl. IIa
Kategoria Plakat:
I miejsce Michał Giranowski IIa ex aequo Paulina Małecka Ib
II miejsce Eryk Jankowski IIa/ Przemysław Szymański Ia
III miejsce Jan Pniewski IIa/ Nikola Karpińska IIa.
Adrian Kmieciński otrzymał nagrodę za plakat dużych wymiarów (poza regulaminem)
Wyróżnienia:
Maciej Synderski Ib
Szymon Chojnacki Ia
Michał Smoliński Ib
Julia Węgier Ia
Ola Nowakowska Ia
Jakub Gontarek IIa
Lena Łukasiak IIa
Helena Cieszewska IIa
Oliwia Stępkowska Ib
Julia Białołęcka Ib