Myślę, więc nie śmiecę

Sprzątanie Świata Polska 2021 - Myślę, więc nie śmiecę

W trzeci weekend września przypadła 28 akcja sprzątania świata. Jak co roku uczniowie z klas I-III  przystąpili  do ogólnopolskiej akcji „Sprzątnie Świata – Polska 2021”. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”. Finał akcji przypadł w dniach 17-19 września 2021 r. Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów. Głównym jej  celem akcji jest  rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. 17 września uczniowie klas I-III zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej. Rozpoczęto ją pogadanką na temat bezpieczeństwa oraz celów głównych akcji. Dzieci sprzątały teren wokół szkół i część lasu. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia. Opiekunowie akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie.

Poprzedni artykułMiędzynarodowy Dzień Kropki
Następny artykułMożna powiedzieć… to była „wymarzona” wycieczka…