Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w klasach I – III

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu w wielu krajach, dzieci i dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W tym roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka wspólnie z UNICEF, który co roku obchodzimy 20 listopada – w rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Z tej okazji podjęto szereg działań mających na celu uświadomienie uczniom, że posiadają swoje prawa i powinni wiedzieć, jak z nich korzystać, nie zaniedbując równocześnie obowiązków. 20 listopada niemalże wszyscy uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko, zwracając tym uwagę na konieczność przestrzegania praw dzieci na całym świecie.Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za ten ważny niebieski dzień, który pozwolił poznać, zrozumieć, posegregować i utrwalić prawa, a przy tym dobrze się bawić.

Poprzedni artykułDzień Praw Dziecka w Guzikowej Krainie
Następny artykuł„Życzliwość jest jak śnieg, wszystko co otuli staje się piękniejsze.”