Mała książka – wielki człowiek

Dnia 23 listopada 20201r. w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” prowadzoną przez Instytut Książki w Krakowie, uczniowie klas pierwszych otrzymali specjalną Wyprawkę Czytelniczą. Celem projektu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci oraz zachęcenie do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków, opiekunów. W skład każdej Wyprawki wchodzi:

„Pierwsze abecadło” – analogia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.:

M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, D. Terakowskiej, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki – Iwony Chmielewskiej;

„Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców, podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, a także zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki;

„Kreatywny alfabet”- plakat z literami do wycinania, wspomagający naukę czytania.

Jednym z największych wyzwań, jakie stoją przed dziećmi u progu szkolnej edukacji, jest nauka czytania. Wyprawki Czytelnicze zapraszają pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu i współpracy miłość do książek będzie towarzyszyć uczniom na co dzień.

Poprzedni artykułDzień Kredki
Następny artykułRozstrzygnięcie konkursu pt. „Kapelusz Pani Jesieni”