„Lektura w pudełku – Tajemniczy ogród”

W roku szkolnym 2021/2022 Szkoła Podstawowa w Sochocinie bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Jednym z założeń programu jest zorganizowanie projektu edukacyjno-czytelniczego.

Dnia 31.05.2022 r. klasa Vb zaprezentowała w bibliotece efekt końcowy realizacji projektu pt. „Lektura w pudełku – Tajemniczy ogród”. Działanie zostało przygotowane pod kierunkiem pani Sylwii Nowickiej – nauczycielki języka polskiego oraz wychowawczyni.

Celem projektu było poszerzenie wiedzy z zakresu literatury, rozwijanie umiejętności czytelniczych, zachęcenie uczniów do częstszych odwiedzin w bibliotece, sięgania po książki i czytania ich. Odbiorcy projektu byli zachęcani do przeczytania dzieła, które znajduje się w kanonie lektur szkolnych.

Uczniowie klasy Vb po przeczytaniu książki pt. „Tajemniczy ogród” do przygotowanego pudełka włożyli dziesięć przedmiotów nawiązujących do wybranego fragmentu powieści. Na bocznej stronie pudełka umieścili informacje o autorze powieści oraz elementy świata przedstawionego (czas i miejsce akcji, bohaterowie, narrator i narracja oraz najważniejsze wydarzenia zapisane w formie planu ramowego).

Efekty pracy zostały zaprezentowane całej społeczności szkolnej w czytelni szkolnej, a także przygotowano film, który został zamieszczony na szkolnym fb. Twórcy projektu mają nadzieję, że ich działanie przyczyni się do tego, że wiele osób chętnie sięgnie po tę interesującą książkę.

Poprzedni artykułPszczółkowe wspomnienia:)
Następny artykułLekcje w projekcie Bakcyl