„Książki, które odmieniły moje życie”

W roku szkolnym 2021/2022 szkoła podstawowa w Sochocinie bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Jednym z założeń programu jest zorganizowanie projektu edukacyjno-czytelniczego.

W okresie od lutego do kwietnia 2022 r. klasa Va stworzyła album klasowy zatytułowany „Książki, które odmieniły moje życie”. Był to efekt końcowy realizacji projektu pod kierunkiem pani Katarzyny Giranowskiej-Kopeć nauczycielki języka polskiego oraz wychowawczyni-pani Magdaleny Bachman.

Celem projektu było poszerzenie wiedzy z zakresu literatury, zachęcenie uczniów do częstszych odwiedzin w bibliotece, sięgania po książki i czytania ich. Zadaniem każdego ucznia było wybranie dla siebie książki z biblioteki szkolnej z zakupionych nowości wydawniczych w ramach NPRC, a następnie przeczytanie i napisanie o niej krótkiej recenzji. Dodatkowym elementem było wykonanie ilustracji do wybranej książki i napisanie notatki na jej temat. Z tych materiałów powstał klasowy album przeczytanych książek, który został przekazany do biblioteki szkolnej.

Album klasowy pozwala zachęcić innych uczniów naszej szkoły do przeczytania polecanych utworów i stanowi różnorodną bazę gatunkową. Znajdują się w nim recenzje zarówno książek przygodowych, jak i fantastycznych oraz naukowych i przyrodniczych. Projekt wpłynął na promocję czytelnictwa i chęć przeczytania polecanych publikacji wśród uczniów.

Poprzedni artykułPotyczki bibliofilskie 2022
Następny artykułWycieczka do biblioteki…