Książka daje MOC…

14 stycznia do najmłodszych czytelników, czyli klas I-III  z promocją nowości książkowych zakupionych w ramach dotacji z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa wybrały się uczennice klasy VIIc Magdalena Jankiewicz i Natalia Dalgiewicz. Dziewczynki z Aktywu Bibliotecznego czytały dzieciom fragmenty wybranych książek. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści o ząbkach i wierszyków o zwierzątkach. Oglądali prezentowane woluminy i słuchali recenzji innych pozycji książkowych z NPRCZ.  Po takiej reklamie zawsze wyraźnie rośnie frekwencja aktywnych czytelników w naszej bibliotece.

18 stycznia w Dniu Kubusia Puchatka uczennice AB gościły u przedszkolaków  „Koników polnych” i najmłodszych uczniów naszej szkoły z klas I a i I b. Fragmenty książki A.A. Milne zachwyciły małych słuchaczy. Czyż nawet dojrzały miłośnik literatury czytając poniżej zamieszczoną złotą myśl nie powie –jakie to mądre i prawdziwe!
– A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy?
– Nic wielkiego – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Poprzedni artykułBal karnawałowy
Następny artykułŻyczenia dla Babć i Dziadków