Konkurs wiedzy o patronie szkoły 2022

Henryk Sucharski jest patronem naszej szkoły od lat 70. XX wieku. Zasłynął jako dowódca bohaterskich obrońców Westerplatte. To oni jako pierwsi stawili opór hitlerowskiemu najeźdźcy. Zmagali się z wrogiem przez 7 dni, nie mogąc liczyć na jakąkolwiek pomoc i odsiecz, poddali się. Ich legenda przetrwała w pamięci wielu kolejnych pokoleń.

Czwartoklasiści na godzinach wychowawczych poznali historię naszego patrona. Kolejnym działaniem był udział teście wiedzy o patronie.

1. miejsce zajął Jan Pniewski kl.4a, 2. miejsce ex aequo zajęli Jakub Gontarek kl.4a oraz Emilia Kosińska kl.4b.

Wyróżnienia zdobyli: Nikola Jędrzejczyk, Karolina Paraś, Nikola Załęcka, Adrian Kmieciński, Julian Świeżawski, Nikola Karpińska, Agata Żochowska.

Wyróżnienie również dostała Nikola Karpińska za udział w konkursie plastycznym pt. „Mjr H.Sucharski w oczach dziecka”.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

Poprzedni artykuł„Od ziarenka do bochenka”…
Następny artykułRozstrzygnięcie konkursu „Najciekawsza ozdoba wielkanocna”