Klasy II poznają lekturę „Zaczarowana zagroda”

Klasa drugie, podczas omawiania lektury „Zaczarowana zagroda”, postanowiły przenieść się na kilka dni na biegun południowy. Z tej okazji uczniowie wraz z wychowawczyniami przygotowali małą Ankarktydę, na ktorej nie zabrakło zaczarowanej zagrody i oczywiście wesołej gromadki uroczych pingwinów.  Było to bardzo ciekawe doświadczenie. Dzieci poznały nie tylko opowieść o pingwinach Adeli i ich życiu na Antarktydzie, ale także poznanały podobienstwa i różnice, jakie można zaobserwować w Arktyce i na Antarktydzie. Poza rozmową na temat treści książki dzieci wykonały pingwiny z rolek po papierze toaletowym i bibuły, a także “ożywiły” pingwinkowe kolorowanki.

Poprzedni artykułKlasa I b realizuje projekt czytelniczy „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”
Następny artykułLaboratorium klasowe III B