„Każdy z Was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte….”

Zgodnie z tradycją naszej szkoły 16.11.2023 r. został zorganizowany dla klas 4 konkurs wiedzy o patronie szkoły mjr. Henryku Sucharskim. Zadaniem uczniów było poznanie życiorysu majora, a także jego dokonań oraz bohaterskiej postawy w czasie obrony Westerplatte. Do II etapu konkursu przystąpiło 8 uczniów, podzielonych na 4 drużyny. Nad prawidłowym przebiegiem potyczek czuwało jury w składzie: p.dyrektor Beata Grabarczyk-Tomaszewicz, p.wicedyrektor Dorota Goździewska i p.Sylwia Nowicka- nauczycielka historii. Na konkurs zostali zaproszeni także przedstawiciele rodziców klas 4-p.Sikorska i p.Pajewska. Wyniki konkursu wiedzy o patronie szkoły:

I miejsce- Piotr Pajewski i Karol Szymański

II -miejsce-Dawid Jakubowski i Oliwia Rogalska

III miejsce-Maja Kućmińska i Alicja Kozos

Wyróżnienie-Szymon Goszczyński i Filip Jasiński

Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny: pt: „Portret mjr. Henryka Sucharskiego”, w którym

I miejsce zajęła Zofia Wrońska,

II miejsce – Eska Witold i Jakub Wronecki,

III miejsce – Szymon Goszczyński, a wyróżnienie otrzymały: Gabriela Kazimierczak oraz Maja Kućmińska. Potyczki prowadziły wychowawczynie klas 4. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali cukierki z okazji święta urodzin patrona szkoły. Gratulujemy wszystkim ogromnej wiedzy! Jesteśmy z Was dumni!

Poprzedni artykułPowiatowy Konkurs Literacki „Henryki. Przez słowa do serca”
Następny artykułDzień Praw Dziecka w Guzikowej Krainie