Jubileusz szkoły z nowym hymnem i logo

Podczas uroczystości Jubileuszu 90 lecia szkoły wręczono podziękowania uczestnikom konkursu na tekst hymnu szkoły oraz na logo szkoły. Wpłynęło 14 prac, ciekawych i interesujących. Dyplomy odebrali: Małgorzata Bachman, Anna Giranowska, Nikola Karpińska, Lena i Kamila Łukasiak, Marek Piaskowski, Stanisław Prokopczyk, Mateusz Szostak.

Nagrodzono twórców Panią Annę Sobotkę i Jacka Balcerskiego ucznia klasy 6a autorów tekstu hymnu szkoły. Każdy stworzył swój autorski tekst,  komisja zainspirowaną treścią i przekazem obu prac postanowiła zaproponować połącznie zwrotek autorstwa Pani Anny oraz refrenu autorstwa Jacka Balcerskiego. W ten sposób postał tekst hymnu szkoły zatytułowany „Nasza przyszłość” ma dwoje autorów.

Muzykę skomponował Pan Andrzej Giszczak nauczyciel muzyki i syn dwojga nieżyjących już nauczycieli naszej szkoły Jadwigi i Stanisława Giszczaków.

Zwycięskie logo szkoły przygotowała Lena Łukasiak z klasy 5b razem z rodzicami.

Po wręczeniu nagród chór szkolny (w składzie: Lena Andrusiewicz, Małgorzata Balcerzak, Julia Białołęcka, Gabriela Dzięgielewska, Łucja Dzięgielewska, Lena Grosz, Paulina Małecka, Blanka Marchel, Zofia Mrozek, Marcelina Niepytalska, Aleksandra Nowakowska, Zuzanna Olszewska, Jakub Podgórski, Oliwia Stępkowska, Maciej Synderski, Michał Wasiak, Julia Węgier, Lena Łukasiak, Eryk Jankowski, Jacek Balcerski, Kinga Kajtaniak) pod batutą Magdaleny Bachman po raz pierwszy zaprezentował hymn pt. „Nasza przyszłość”.

W dalszej części uroczystości wielu gości w swoich wystąpienia docenili wartość wysłuchanego hymnu, piękno tekstu i muzyki. Od teraz ta piękna pieśń zostanie z nami na wiele kolejnych lat.

Poprzedni artykułJubileusz i Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”
Następny artykułDzień Rodziny u Motylków