Fizyka wszędzie styka

W dniu 28 listopada 2019 roku, kolejny raz gościliśmy w naszej szkole „Zaelektryzowanych”, z bardzo ciekawym pokazem „Fizyka wszędzie styka”. Była to nietypowa lekcja z przyrody, fizyki i chemii, która zawierała w sobie elementy pouczającej pogadanki i mnóstwo eksperymentów laboratoryjnych.

Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć jak tworzy się chmura i co dzieje się, gdy wybucha wodór. Zmieniali swoje głosy helem i bawili się ciekłym azotem. Pokaz, a raczej „spektakl naukowy,” bardzo zaciekawił zarówno młodszych jak i starszych uczniów. Jego uczestnicy mogli nie tylko zobaczyć, ale również dotknąć, wykonać i poczuć przedmiot eksperymentów. Prowadzący zapraszali uczestników do osobistego udziału w doświadczeniach. Przybierały one różne formy. Potrafiły zaintrygować, zaskoczyć oraz rozśmieszyć. Przykładowe eksperymenty ukrywały się pod tajemniczymi nazwami: „wodorowa mamba”, „efekt Stroopa” czy „wiry pierścieniowe”.

Poprzedni artykułMistrzostwa Powiatu w Halową Piłkę Nożną
Następny artykułSukces Ani