Finał Powiatowego Konkursu z języka angielskiego

W dniu 2 czerwca 2022 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku odbył się finał Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego CUTTING EDGE pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Płońskiego p. Elżbiety Wiśniewskiej.  W konkursie mogli wziąć udział uczniowie z klas 7 i 8 szkół podstawowych z powiatu płońskiego. Z naszej szkoły do finału przeszło 2 uczniów z klasy 8b, którzy uzyskali największą liczbę punktów z 1 etapu konkursu tj. Karol Włodarski  i Jakub Karabin.

W konkursie zmagali się uczniowie z sześciu szkół: ze Szkół Podstawowych nr 1 i nr 2 z Płońska, z Sochocina, Sarbiewa, Czerwińska i Goławina.

II etap konkursu miał formę pisemną. Test zawierał zadania leksykalno-gramatyczne,  zadania testowe z elementami wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych (Wielka Brytania i Stany Zjednoczone Ameryki) oraz jedno zadanie otwarte – napisanie twórczego opowiadania.

Uczeń naszej szkoły – Karol Włodarski zajął III miejsce w konkursie. Uroczysta Gala z wręczeniem nagród odbędzie się 14 czerwca.

Gratulujemy zwycięzcy i życzymy dalszych sukcesów językowych  w kolejnej szkole!

Poprzedni artykułZbiórka pamiątek szkolnych
Następny artykułPszczółkowe wspomnienia:)