Dzień Solidarności z Ukrainą

Wojna na Ukrainie z dnia na dzień wpłynęła na życie milionów ludzi. Cały świat solidaryzuje się z narodem ukraińskim. Każdy na swój sposób wspiera w tych trudnych czasach Ukrainę. W Publicznym Zespole Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie 3 marca został ogłoszony Dniem Solidarności z Ukrainą. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły ubrali się tego dnia w niebiesko – żółte barwy i przyczepili kotyliony w kolorach flagi naszego sąsiada. Odbył się także uroczysty apel, w ramach którego dzieci mogły wyrazić swoją solidarność. Młodzież trzymała w dłoniach ukraińskie flagi, a także balony w barwach narodowych Ukrainy. Uczniowie i przedszkolaki apelowali o pokój na świecie i zakończenie walk, wyrazili to poprzez utworzenie symbolu zwycięstwa z flag Polski i Ukrainy. Nasza szkoła chcąc pomóc naszym sąsiadom włączyła się także w zbiórkę darów i artykułów niezbędnych do życia.Uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy Publicznego Zespołu Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie solidarnie mówią NIE przemocy. Cała społeczność szkolna śle w kierunku narodu ukraińskiego wyrazy wsparcia! Jesteśmy z Wami.

Poprzedni artykułInformacja
Następny artykułObiady – luty, marzec