Dzień Bezpiecznego Internetu

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU obchodzony jest 9 lutego, w Polsce od 2005r.  W naszym przedszkolu dzień ten obchodziliśmy w późniejszym terminie. Celem obchodów jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W ramach obchodów przedszkolaki zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu, m.in. poprzez bajki z serii „Sieciaki”. Tego dnia nie zabrakło zajęć plastycznych, jak również quizu podsumowującego zdobyte wiadomości.

PAMIĘTAJMY, że Internet daje wiele możliwości, zwłaszcza dzieciom np. zabawa, nauka… Podkreślić należy, że stanowi także poważne zagrożenie, a zwłaszcza wtedy gdy brakuje kontroli rodziców.

Poprzedni artykułZajęcia socjoterapeutyczne
Następny artykułKreatywne popołudnia w grupie „Żabek” – kwiatek na Święto Kobiet