„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie?”

W roku szkolnym 2021/2022 szkoła podstawowa w Sochocinie bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Jednym z założeń programu jest zorganizowanie projektu edukacyjno-czytelniczego.

Dnia 3 marca 2022 r. klasa VIIc zaprezentowała inscenizację dramatu A. Mickiewicza pt. ,,Dziady cz. II’’. Był to efekt końcowy realizacji projektu pod kierunkiem pani Anny Sobótki-nauczycielki języka polskiego oraz wychowawcy-pana Roberta Niepytalskiego.

Celem projektu było poszerzenie wiedzy z zakresu literatury i teatru, rozwijanie umiejętności aktorskich, zachęcenie uczniów do częstszych odwiedzin w bibliotece, sięgania po książki i czytania ich. Odbiorcy projektu mogli przypomnieć sobie i utrwalić treść dzieła, które znajduje się w kanonie lektur obowiązkowych. Aktorzy mieli możliwość wcielić się w bohaterów dramatu, dzięki temu mogli lepiej zrozumieć przekaz płynący z treści tego utworu. Odpowiednio dobrana sceneria oraz stroje pogłębiły oraz  wzmocniły wrażenia artystyczne i odbiór sztuki teatralnej. Uczniowie klasy VII c przedstawili swój spektakl dwukrotnie kolegom z klas 7 i 8 w świetlicy szkolnej. Skupienie widzów podczas oglądania widowiska i gromkie brawa na koniec były dowodem na to, że zarówno sztuka jak i gra młodych aktorów-amatorów bardzo podobały się widowni.

Poprzedni artykułZ biegiem Wisły…
Następny artykuł„Jak dawniej było…”