BohaterOn w klasach I – III

Na poczatku października uczniowie klas I – III przystąpili do realizacji ogólnopolskiej kampanii „BohaterOn”. Udział w projekcie miał na celu przypomnienie ważnych wydarzeń z historii naszego narodu oraz losów bohaterów, którzy w trudnych czasach potrafili wykazać się poświęceniem i patriotyzmem w walce za ojczyznę. Włączając się w projekt, chcieliśmy promować postawy patriotyczne wśród dzieci i młodzieży oraz pielęgnować pamięć o ludziach, którzy tak wiele zrobili dla naszego kraju.W ramach realizacji projektu uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wysłuchali treści opowiadania Elizy Piotrowskiej „Jak zostałem bohaterem”. Następnie wychowawczynie rozmawiały z dziećmi na temat ojczyzny, historii, wolności i niepodległości. Wspólnie wyjaśniono czym jest „patriotyzm” oraz jak zachowuje się patriota. Na koniec zajęć dzieci w grupach wykonały plakaty. Dzięki przeprowadzonym zajęciom uczniowie przekonali się i zrozumieli, że bohaterem można być każdego dnia!

#BohaterOn

Poprzedni artykułŚwiatowy Dzień Mycia Rąk