Biblioteka szkolna proponuje…

Kochani czytelnicy!

Mamy dla Was wyjątkową propozycję na prezent dla Mamy. Pomyślicie, że do tego święta macie jeszcze dużo czasu, ale nasza propozycja jest długoterminowa. Tym szczególnym prezentem będzie książka- twoja książka! Jak ją wykonać? Oto kilka podpowiedzi:

1. Zabierasz się do pracy od jutra!

 2.Książkę piszesz w tajemnicy, bo nie będzie niespodzianki.

3.Każda strona to inny dzień-a 1 strona to 26 maja, bo właśnie wtedy jest Dzień Mamy. Pamiętaj że maj ma 31 dni. Potem zaczyna się czerwiec.

4. Książkę kończysz pisać 25 maja, przed świętem Mamy. Kiedy mama dostanie twój prezent, będzie co dzień odkrywać i czytać następną( jedną) stronę. Powiedz o tym, gdy będziesz ją wręczać!

5.Pewnie zastanawiasz się, co napisać?

 Nasze propozycje:

  • Wiersz
  • Złote myśli( swoje lub zapożyczone)
  • Dekalog powodów, za co kochasz swoją mamę
  • Co w niej najbardziej cenisz
  • Czego się boisz powiedzieć, a teraz możesz jej napisać
  • Co w mamie najbardziej ci się podoba (może piękne oczy?)
  • Za co mamie dziękujesz
  • Na ostatniej stronie nie zapomnij wyrazić swoje uczucia dla mamy
  • Jeśli pomyślałaś(eś), że to dużo pracy, to pomyśl również, że to właśnie Ona przez 9 miesięcy znosiła niewygody, poświęcała się, dbała o ciebie jak o największy skarb świata, by móc cię kochać i tego samego oczekiwać od ciebie].Życzę powodzenia w realizacji tego przedsięwzięcia! Jeśli podejmiesz wyzwanie, w dniu 26 maja zrób zdjęcie z mamą i oczywiście własnoręcznie napisaną książką i opublikujcie na facebooku!

Wielu z Was bardzo lubi odwiedzać bibliotekę, gdyż jest ona szczególnym miejscem. Bardzo z tego powodu się cieszymy. Niestety ostatnio nie macie takiej możliwości.  8 maja to Dzień Bibliotekarza i Bibliotek Szkolnych, macie okazję w dowolny sposób wyrazić „Dlaczego lubię odwiedzać bibliotekę?”.  Forma wypowiedzi jest dowolna, może to być liścik, filmik, rysunek, itp. Liczymy na Waszą kreatywność. Swoje prace przesyłajcie do 14 maja, na adres dorotagozdziewska@wp.pl , na Messengera lub publikujcie na Facebooku. Życzymy twórczej i miłej zabawy.

Propozycje z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek

Miłej zabawy!

Znajdź parę

Ciekawostki z historii książki – prawda/fałsz

Pozdrawiamy serdecznie!